KnaufKnauf

سقف های کاذب مشبک (60 * 60) دانلود فایل ها

 

شرح ساختار

سقف مشبک کناف، سقف های ساخته شده با شبکه پروفیل های آلومینیم مخصوص (تحت عنوان "سپری" یا پروفیل T) و تایل های گچی با ابعاد مشخص ( معمولا" 60 60x سانتی متر) را شامل می گردند. پروفیل های آلومینیمی توسط آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل شده و تایل های گچی در فضاهای خالی ایجاد شده ناشی از نصب عمود بر هم پروفیل های آلومینیمی، بصورت وزنی مستقر می گردند.این تایل های گچی، در انواع مختلف شامل ساده، طرح دار و آکوستیک (جاذب صوت) عرضه می گردند.


تایل های بکار گرفته شده در سقف های مشبک شامل تایل های گچی کناف (ساخت شرکت کناف ایران) و تایل های معدنی AMF (ساخت شرکت Knuaf AMF آلمان) و تایل های HERADESIGN (ساخت شرکت Knauf AMF آلمان) می باشند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص هر نوع تایل به بخش معرفی کناف-> محصولات عمومی -> تایل های سقف و همچنین بخش معرفی کناف-> محصولات خاص مراجعه فرمایید.


نصب سريع وآسان،امکان دسترسي راحت به فضاي تأسيساتي پشت سقف و امکان جایگزینی وبهسازی ساده و بی دغدغه از جمله ويژگيهاي اين ساختار ميباشد.


همچنین، امکان استفاده از فضای خالی پشت سقف کاذب فضای مناسب برای عایق گذاری و دسترسی به تأسیسات سقفی را فراهم می نماید.


مزایا

مزایا از منظر اقتصادی:

 • سرعت اجرایی بالا از ویژگی های سقف های ثابت کناف بوده که عامل موثری در به حداقل رسانیدن هزینه های طولانی شدن کار می گردد.
 • با توجه به استاندارد بودن ساختار سقف های مشبک کناف عملیات اجرای این سقف ها با کمترین میزان دور ریز مصالح صورت می پذیرد.
 • سبکی و حجم کم مصالح بکار گرفته شده در ساختار سقف های مشبک کناف سبب کاهش هزینه های حمل مصالح از محل تأمین تا کارگاه پروژه می گردد.

مزایا از منظر طراحی:

 • امکان دستیابی به شاخص های آکوستیکی مورد نظر برای فضا، از ویژگی های قابل توجه برای طراحان و مهندسان است که با بکارگیری ساختارهای استاندارد و آزمایش شده امکان کنترل کمیت های مرتبط با جذب صوت فراهم می آید.
 • فضای خالی ایجاد شده در حد فاصل تایل و سقف اصلی، امکان استفاده از مواد عایقی متنوع شامل عایق های حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین مسیر لازم به منظور عبور سیم ،کابل و لوله های تأسیساتی را ایجاد می نمایند.
 • انجام هر گونه عملیات تعمیری، تنها با برداشتن تایل های مشبک کناف صورت پذیرفته و نیازی به انجام هیچ گونه عملیات تخریبی و ترمیمی به منظور دسترسی به تأسیسات مستقر در فضای پشت سقف مشبک کناف وجود ندارد.

مزایا از منظر اجرایی :

 • استفاده از سقف های مشبک کناف سبب کاهش اکیپ های اجرایی لازم به منظور ساخت سقف شده و لذا پروژه در این مرحله تنها با یک پیمانکار به انتها می رسد.
 • سبکی و حجم کم مصالح بکار گرفته شده در ساختار سقف ثابت کناف سبب تسهیل جابجایی مصالح در محل کارگاه می باشد. همچنین فضای مورد نیاز برای دپوی مصالح در کارگاه نیز به نسبت سایر مصالح کمتر می باشد.
 • با توجه به امکان استفاده از تایل های پیش رنگ شده در سقف های مشبک کناف، ذف عملیات رنگ آمیزی میسر شده و بدین ترتیب زمان اجرایی پروژه کاهش می یابد.

روش نصب

برای آشنایی کلی با شیوه نصب و اجرای سقف های کاذب کناف ، مراحل مختلف ساخت این سقف ها در فایل های " شیوه اجرای سقف های مشبک" بصورت تصویری نشان داده شده اند.


آنالیز مصالح بکار گرفته شده در ساخت انواع سقف های کناف به همراه اطلاعات فنی تکمیلی از قبیل وزن ، شاخص های صوتی و حرارتی هر نوع دیوار، در فایل "آنالیز مصالح سقف های مشبک کناف" ارائه شده اند.


نقشه های اجرایی

برای آشنایی بیشتر طراحان و مهندسان، نقشه های مربوط به جزئیات اجرایی سقف های کناف، در فایل dwg "نقشه ها اجرایی سقف های کناف" در دسترس می باشند.


ملاحظات مهم

ساختارهای دارای کد حریق دارای ضوابط و جزئیات ویژه هستند. برای استفاده از این نوع ساختارها هماهنگی با بخش پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران قویاً توصیه می گردد.


در تایل های آکوستیک، امواج صوتی از طریق سوراخ های تعبیه شده بر روی تایل، به فضای پشت سقف هدایت شده و بدین ترتیب انرژی صوتی کاهش داده می شود. حال، چنانچه در فضای پشت این تایل ها از لایه عایق صوتی (مانند پشم معدنی) نیز استفاده شود، میزان جذب صوت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. لازم به ذکر است حداکثر وزن مجاز لایه عایق پنج کیلوگرم بر مترمربع بوده و لازم است وزن آن در طراحی نوع زیرسازی در نظر گرفته شود.


بارگذاری بر روی سقف های مشبک برای وزن کمتر از پانصد گرم بلامانع بوده ولی برای وزن های بیشتر (مانند روشنایی 60X 60 شامل ملاحظاتی است که باید با تأیید کارشناسان متخصص صورت گرفته شود.


بطور کلی حداکثر بار مجاز وارده بر اثر عایق گذاری پنج کیلوگرم بر مترمربع می باشد. در خصوص بارهای نقطه ای، بارهای حداکثر 5 کیلوگرم را می توان بطور مستقیم به صفحات گچی متصل نمود. در این حالت مرکز ثقل دو بار نقطه ای مجاور باید از 100 سانتی متر بیشتر باشد.


تحت هیچ شرایطی نباید عناصر تأسیساتی موجود در فضای پشت سقف های مشبک به ساختار سقف کاذب متصل شوند. این عناصر باید با آویزهای مستقل به سقف اصلی متصل شوند.


بطور کلی نصب بار بر روی سقف های کناف مطابق با ملاحظات مندرج در کتابچه های فنی شرکت کناف ایران امکان پذیر می باشد . برای کسب اطلاعات کلی در این خصوص به بروشور "نصب بار بر روی ساختارهای کناف" مراجعه نمایید.


پانل های با ضخامت 9.5 میلیمتر و کمتر تنها برای ساختارهای تزئینی قابل استفاده می باشند. برای بررسی امکان استفاده از این پانل ها با بخش پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران و کارشناسان این بخش تماس حاصل فرمایید.


موارد زیر بر روی سقف های ثابت کناف قابل اجرا بوده و برای هر یک جزئیات اجرایی مشخص و استانداردی موجود می باشد.


 • دریچه های بازدید. برای کسب اطلاعات بیشتر به بروشور "دریچه های بازدید کناف" مراجعه نمایید.
 • خروجی تهویه هوا
 • روشنایی توکار
 • ادوات اطفای حریق

دانلود