KnaufKnauf

فضاهای در معرض آب دانلود فایل ها

 

شرح ساختار

ساختارهای بکار گرفته شده به منظور کاربرد در فضاهای مرطوب و خیس بر مبنای استفاده از صفحات سیمانی Aquapanel مخصوص فضاهای داخلی است. این ساختارها برای استفاده در فضای داخلی از قبیل آشپزخانه، استخر و سونا که قابلیت همزمان مقاومت در برابر رطوبت و دمای بالا مورد نیاز می باشند، بسیار کارآمد هستند.


دیوار داخلی Aquapanel :

ساختار این نوع دیوارها همانند دیوار پوششی با سازه ، بر مبنای ایجاد شبکه زیرسازی با استفاده از پروفیل های استاد و رانر ایجاد می گردند. سپس، صفحات سیمانی Aquapanel بصورت افقی و با استفاده از پیچ های اتصال مخصوص به شبکه زیرسازی متصل می شوند. در مرحله بعد با استفاده از چسب مخصوص پلی اورتان (PU) عملیات درزگیری انجام می گیرد. چنانچه سطح نهایی برای کاشیکاری در نظر گرفته شده باشد، از چسب ملات پودری پایه سیمانی (اصلاح شده با پلیمر) برای نصب کاشی های به دیواراستفاده می شود.


ساختار سقف فضای داخلی با صفحات Aquapanel :

ساختار سقف فضای داخلی با صفحات Aquapanel همانند ساختار سقف یکپارچه از سازه های باربر و پنل خور از نوع پروفیل CD60 (ساخت شرکت کناف) و پروفیل ترکیبی به عنوان آویز (یا آویز نانیوس) استفاده می شود. فاصله سازه های باربر و پنل خور با فواصل عنوان شده برای سقف یکپارچه متفاوت است. صفحات سیمانی به شبکه زیرسازی (پروفیل پنل خور) با پیچ مخصوص متصل شده و سایر مراحل مشابه مراحل عنوان شده برای نصب دیوار خارجی (نما) با صفحات آکواپنل، شامل درزگیری و بتونه کاری با نوار و خمیر بتونه مخصوص و همچنین استفاده از اندود سیمانی مخصوص با شبکه توری فایبرگلاس می باشد.


روش نصب

برای آشنایی کلی با شیوه نصب و اجرای ساختارهای در معرض آب کناف ، مراحل مختلف ساخت این سقف ها در فایل های " شیوه اجرای ساختارهای در معرض آب کناف" بصورت تصویری نشان داده شده اند.


آنالیز مصالح بکار گرفته شده در ساختارهای نمای خارجی کناف به همراه اطلاعات فنی تکمیلی از قبیل وزن ، شاخص های صوتی و حرارتی هر نوع دیوار، در فایل""آنالیز مصالح ساختارهای در معرض آب" ارائه شده اند.

 

دانلود