KnaufKnauf

محافظ تیر و ستون دانلود فایل ها

 

شرح ساختار

پوشش های محافظ تیر و ستون ساختارهای را شامل می شوند که به طور ویژه به منظور حفاظت تیر ها و ستون های فولادی در برابر آتش و افزایش مقاومت مقاطع فولادی در حریق بکار گرفته می شوند. ساختار این پوشش ها شامل نصب زیرسازی فلزی سبک پیرامون تیرها و ستون ها و نصب صفحات روکشدار گچی مقاوم در برابر آتش (FR یا FM)بر روی سازه می باشد. طراحی دقیق ساختار های محافظ تیر و ستون شامل ملاحظاتی فنی است که لازم است توسط کارشناسان متخصص صورت پذیرند.


مزایا

مزایا از منظر اقتصادی :

  • سرعت اجرایی بالا از ویژگی های ساختارهای محافظ تیر و ستون بوده که عامل موثری در به حداقل رسانیدن هزینه های طولانی شدن کار می گردد.

مزایا از منظر طراحی :

  • امکان دستیابی به رده مقاومت در برابر حریق تا 120 دقیقه برای تیرها و 180 دقیقه برای ستون ها

مزایای از منظر اجرایی :

  • استفاده از ساختارهای محافظ تیر و ستون، نازک کاری اجزای سازه ای نیز تأمین شده که این امر تسریع در عملیات اجرایی را به ارمغان می آورد.

روش نصب

برای آشنایی کلی با شیوه نصب ساختارهای محافظ تیر و ستون کناف ، مراحل مختلف ساخت این ساختارها در فایل های " شیوه اجرای سقف های مشبک" بصورت تصویری نشان داده شده اند.


نقشه های اجرایی

برای آشنایی بیشتر طراحان و مهندسان، نقشه های مربوط به جزئیات اجرایی ساختارهای محافظ تیر و ستون، در فایل dwg "نقشه های اجرایی ساختارهای محافظ تیر و ستون" در دسترس می باشند.


ملاحظات مهم

ساختارهای دارای کد حریق دارای ضوابط و جزئیات ویژه هستند. برای استفاده از این نوع ساختارها هماهنگی با بخش پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران قویاً توصیه می گردد.

حداقل ضخامت لایه پوششی (صفحات روکشدار FR) برای حفاظت تیرها و ستون های فولادی در برابر حریق برای کدهای مختلف حریق و ضرائب مختلف مقطع (نسبت U/A)، بر اساس جداول مندرج در استاندارد DIN 4102-4 آلمان، تعیین می گردند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بروشور "ساختارهای محافظ تیر و ستون" مراجعه شود.

 

دانلود