KnaufKnauf

نمای خارجی دانلود فایل ها

 

ساختارهای استاندارد شرکت کناف به منظور استفاده در فضای خارجی و به عنوان نما به سه گروه عمده تقسیم بندی می گردند.


ساختار خارجی (نما) بر مبنای صفحات آکوآپنل Aquapanel :

استفاده از صفحات سیمانی Aquapanel در نمای خارجی ساختمان، راهکار کارآمد شرکت Knauf برای برخورداری از مزایای ویژه ساختارهای خشک از قبیل افزایش فضای مفید واحد، بالا رفتن سرعت نصب ، سبک سازی ساختمان و افزایش ایمنی در برابر زلزله می باشد. همانند دیوارهای جداکننده، ساختار دیوارهای خارجی و نما مبتنی بر ساخت قابهای ساخته شده از پروفیل های استاندارد شرکت کناف (شامل رانر و استاد ) استوار می باشد. با این تفاوت که پیش از نصب صفحات سیمانی Aquapanel بر روی این سازه ها، از لایه آب بندی ویژه ای با نام تجاری Tyvek استفاده می شود. این لایه از یک سمت مانع نفوذ رطوبت و بخار آب به داخل ساختمان بوده و از سمت دیگر نسبت به عبور بخار آب تراوا می باشد. این ویژگی ممتاز لایه آبند Tyvek، امکان بکارگیری صفحات سیمانی Aquapanel در فضای خارجی را به عنوان دیوار خارجی یا نما فراهم نموده است. در نصب این لایه آبند رعایت یک نکته الزامی است و آن قرار گرفتن سمت آبند آن ( سمتی که لوگو بر روی آن درج شده) به سمت فضای خارجی است. با نصب صفحات سیمانی Aquapanelروی لایه آبند (سمت خارجی ساختار) و اتصال این صفحات به شبکه زیرسازی زیرین (با استفاده از پیچ های اتصال مخصوص)، ادامه مراحل نصب، شامل درزگیری و بتونه کاری با استفاده از نوار و بتونه محصوص می باشد.


چنانچه سطح نهایی نما از جنس مصالحی از قبیل سنگ، نمای آلومینیم کامپوزیت باشد، اجرای ساختار Aquapanel پس از مرحله درزگیری و بتونه کار به اتمام می رسد، در صورتیکه نمای نهایی، سطح سیمانی مد نظر باشد، لازم است سطح Aquapanel ابتدا با اندود سیمانی ویژه پوشانده شده و با استفاده از شبکه توری از جنس فایبرگلاس مسلح می گردد.


برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص ساختارهای نمای خارجی مبتنی بر صفحات سیمانی Aquapanel (اینجا) را کلیک نمایید.


ساختار خارجی (نما) بر مبنای صفحات گاردکس (GUARDEX) :

سیستمهای نمای گاردکس بر روی زیرسازی فلزی به صورت مکانیکی نصب میشوند و به عنوان لایه زیرین در هر دو سیستم ventilated facades و ETICS ( ساختارهای ترکیبی عایق حرارتی خارجی_ ساختارهای عمدتاً چند لایه که به منظور ایجاد یا ارتقاء خواص عایقی ساختمان ها،بطور مستقیم به نمای ساختمان متصل می گردند) به کار میرود. هنگامی که این پنل در جای خود نصب و به روش مخصوص درزگیری شود میتواند به مدت 6 الی 12 ماه در برابر شرایط جوی به طور مستقیم مقاومت کند. در صورت استفاده از سیستمهای نمای خارجی گاردکس، بار مرده ساختمان به میزان 15% کاهش مییابد که همین امر به صرفه جویی در مصرف مصالح و نیز زمان ساخت، کمک قابل توجهی خواهد کرد. سیستمهای نمای گاردکس در آزمایشگاههای معتبر مورد تایید سازمان EOTA اروپا، تحت انواع آزمایشها از جمله میزان نفوذپذیری بخار آب، میزان جذب آب، مقاومت در برابر شرایط جوی مانند برف، باران، اشعه UV و غیره قرار گرفته است.


دیوار خارجی گاردکس همراه با اجرای ETICS :

سیستم ETICS نوعی ازمجموعه نماهای عایقدار پوسته خارجی ساختمان است که بر روی اکثر دیوارهای تمام شده اعم از بنایی، بتنی، فلزی (Drywall، (LSF و غیره قابل اجرا است. مهمترین مزیت این سیستم از بین بردن تمامی پلهای حرارتی ساختمان از سمت نما است که در نهایت سبب ارتقاء عایق بندی حرارتی ساختمان میشود.


روش نصب

برای آشنایی کلی با شیوه نصب و اجرای ساختار نمای خارجی کناف ، مراحل مختلف ساخت این سقف ها در فایل های " شیوه اجرای ساختارهای خارجی کناف" بصورت تصویری نشان داده شده اند.


آنالیز مصالح بکار گرفته شده در ساختارهای نمای خارجی کناف به همراه اطلاعات فنی تکمیلی از قبیل وزن ، شاخص های صوتی و حرارتی هر نوع دیوار، در فایل""آنالیز مصالح ساختارهای نمای خارجی" ارائه شده اند.

 

دانلود